ПРОЕКТИ EARTH DAY UKRAINE
ВІДНОВЛЮВАНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО
Землеробство для протидії кліматичним змінам, відновлення грунтів та біорізноманіття
ЇЖА НЕ ВИРОСТАЄ САМА ПО СОБІ
У результаті надмірно інтенсивного використання сільськогосподарсьвих земель родючість грунтів стрімко зменшується. Наприклад, у США грунти втрачаються у 10 разів швидше, ніж відновлюються.

Регенеративне землеробство пропонує рішення для перетворення фермерів на екологічних та суспільних героїв. Воно спрямоване на оздоровлення і відновлення деградованих грунтів шляхом збільшення кількості органічних речовин та відновлення біоти. Практики регенеративного землеробства зменшують ерозію та забруднення води, допомагають відновити здорові грунти. Здорові грунти допомагають виростити здорові рослини, які виводять вуглець з атмосфери і запобігають змінам клімату.


Earth Day Ukraine запускає освітній проєкт Відновлюване Землеробство (Regenerative Agriculture), щоб допомогти всім бажаючим вивчати та впроваджувати практики відновлюваного сільского господарства.
ЩО ТАКЕ РЕГЕНЕРАТИВНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО?
Регенеративне, або відновлювальне землеробство — система практик, які дають змогу не лише виростити якісні продукти харчування без шкоди навколишньому середовищу, а й збагачують ґрунти і відновлюють їх родючість, збільшують біорізноманіття та підвищують ефективність користування природними ресурсами.
ОСНОВНІ ПРАКТИКИ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА
Мінімізація порушення структури грунту
Родючість грунту створюється живими грунтовими мікроорганізмами. Пошкоджуючи їх через обробку грунту стандартними способами обробітку або через використання хімічних речовин, ми руйнуємо їх і природну структуру грунту.

А практики землеробства з низьким рівнем або відсутністю обробітку мінімізують порушення і збільшують вміст органічних речовин у грунті.
Використання покривних культур
Під впливом стихій голі шари ґрунту розмиваються, а поживні речовини змиваються або висихають.

Використання покривних культур, що вкривають грунт якомога довше протягом року у проміжках між основними культурами захищає грунт від вітру, водної ерозії, запобігає випаровуванню вологи та проростанню насіння бур'янів, допомагає зберегти поживні речовини та запаси «їжі» для мікроорганізмів.
Збільшення біорізноманіття за рахунок сівозміни та максимізації різноманіття культур
Посадка однієї культури в одному і тому ж місці - це нездорове використання ґрунту.

Посадка різноманітних сільськогосподарських культур підтримує різні мікроорганізми, повертаючи в грунт більшу кількість поживних речовин. В результаті ґрунт є більш здоровим і стійким.
Контрольований випас худоби
Контрольований випас худоби на покривних або товарних культурах не тільки забезпечує природне джерело органічної речовини, а й стимулює ріст нових рослин, що допомагає рослинам насичувати ґрунт органікою. Це сприяє переробці поживних речовин за рахунок біології харчування.
Компостування
Тваринні, рослинні та харчові відходи можна використовувати для виготовлення компосту, збагаченого поживними речовинами, який люблять рослини та ґрунтовий мікробіом. Компост можна додавати поверх полів або змішувати з грунтом для підтримки росту врожаю.

Це зменшує потребу в інших добривах на фермах, тим самим збагачуючи грунт без додаткового викиду парникових газів.
БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ?

Напишіть нам, і ми допоможемо організувати навчання та впровадження практик відновлювального землеробства