Новини

Всеукраїнська акція "Залиши ялинку в лісі"


Щорічно напередодні свят в Україні за самими мінімальними підрахунками вирубають близько 600 тисяч ялинок та сосен.

Це дані офіційних торішніх ялинкових базарів. Та всі ми знаємо, що багато ялинок продаються і неофіційно. Їх вирубка здійснюється хаотично та нашвидкуруч, завдаючи значно більшої шкоди, ніж здається на перший погляд.

Знаючи, як попит впливає на пропозицію, цьогоріч  ми просили українцівутриматися від купівлі живої ялинки.

Натомість закликали бути творчими та знайти екологічну альтернативу новорічній красуні:

Прикрасити квартиру без ялинки, натомість навідатися з дітьми до лісу і показати де мають насправді рости лісові красуні.

Зробити креативну ялинку з інших матеріалів.

Взяти ялинку у горщику в оренду.

Прикрасити штучну ялинку, придбану раніше. Купувати нову, враховуючи матеріали з яких роблять штучні ялинки - ми не можемо.


У партнерстві з Eco-friendly;Голосіївський - #НашНацПарк- ми провели брифінг у "Українському Кризовому Центрі", розробили ряд матеріалів для ЗМІ та створили популярну цього року рамочку для соціальної мережі Facebook з закликом залишити ялинку в лісі.


Також команда Дня Землі виходила на громадські патрулювання і перевіряла чіпи на ялинках з ялинкових ярмарків та патрулювала ліси з зеленими красунями поблизу Києва.Тепер же хочемо нагадати як правильно утилізувати зрубану лісову красуню, якщо все таки взяли її додому.

Зрубана чи зламана ялинка у лісі перегниває та стає добривом для інших дерев, а от якщо вона опиняється на звалищі, то перегнити не може, бо між нею, грунтом і повітрям - інше сміття. Тож новорічна красуня починає виділяти метан, який часто провокує пожежі на звалищах і всім цим ми потім дихаємо.

Якщо ялинку здати у спеціальні пункти прийому у містах, вона може:

- Стати кормом для тварин у зоопарках та на фермах (лише ті, що без залишків "дощику" та інших прикрас, а також не були оброблені вдома ніякими хімічними засобами).

- Відправитися у лісгосп на перегнивання.

- Бути перероблена на тріску на спеціальному механізмі і навесні її використають для захисту ґрунту від пересихання та перегріву (мульчування) лунок вічнозелених рослин.

У кожному місті є пункти прийому.

Київ: http://kyivzelenbud.com/.../utylizatsiya-novorichnyh.../

Львів: вул. Замарстинівська, 167а (ЛКП "Зелений Львів"), більше мобільних пунктів: https://www.032.ua/.../kudi-lvivanam-zdati-alinku-na...

Одеса:

вул. Ак. Корольова, 114 (у дворі);

вул. Ак. Вільямса, 65, 59;

пр. Ак. Глушка, 21/1 (за будинком);

вул. Ак. Корольова, 53/1 (футбольне поле у дворі);

вул. Ак. Вільямса, 46/3;

пр. Ак. Глушка, 11/1 (за магазином "Копійка").

У Харкові: КП «Комплекс з вивезення побутових відходів» вивозить з дворів житлових будинків викинуті ялинки і утилізує їх на спеціальних пунктах у дробильних установках.

У Дніпрі: https://dniprograd.org/.../dnipryanam-rozpovili-kudi...


Ялинка ще може принести користь, їй не місце на смітнику!#новорічнаЯлинка


#штучнаЯлинка


иваЯлинка


#альтернативнаЯлинка