Якщо будете в Нейробі і побачите слоненят, закутаних у теплі пледи, або дощовики, а з ними людей, що несуть над ними парасольки – не хвилюйтеся, це не розвага для туристів. Це вихованці дитячого будинку для осиротілих слоненят, заснованого фондом David Sheldrick Wildlife Trust.
Даяна Шелдрік - британка, що народилася у Кенії, яка на той час була частиною Британської імперії. Дитинство Дафни пройшло на лоні природи й вона розділяла любов до неймовірного тваринного світу Африки, разом зі своїм батьком.
Під час Другої Світової війни батька Дафни прикликали у військовий табір, де він мав забезпечувати їжею солдатів, полюючи на диких звірів. Для нього це було надзвичайно складно, адже він вважав важливим життя кожної живої істоти. Одного разу Дафна з матір'ю поїхали його провідати. Побачивши табір, дівчина подумала: «Ось так я хотіла б жити – на природі, близько до тварин».
У 1960 році Дафна вийшла заміж за натураліста Девіда Шелдріка, який став наглядачем парку Tsavo East National Park.
Вдвох вони почали доглядати за усіма дитинчатами тварин, яких знаходили. Метою подружжя було виростити малюків та дати їм можливість повернутися у дику природу. Більшість дитинчат були маленькими слоненятами та носорогами.
Річ у тому, що браконьєри полювали, що і досі трапляється, на дорослих слонів на носорогів, через їхні коштовні бивні. Дитинчата залишалися самі. Маленькі слоненята дуже прив'язані до мами, і навіть якщо їх годувати, вони часто помирали просто від туги. Дафна та Девід зробили маленьке диво. І справа не тільки у спеціальній формулі молока, яку вони розробили для них. Дафна зрозуміла, що слоненятам потрібна постійна турбота. Хтось, хто буде завжди поруч. Може погладити, обійняти, вкрити теплою ковдрочкою.
Пам'ятаєте про ковдрочки, про які ми розповідали вам на початку матеріалу. Так, вони саме для того, щоб малюки почувалися затишніше, відчуваючи тепло. Наразі доглядачі у притулку навіть сплять із крихітними слоненятами, грають з ними футбол, виводять на прогулянки разом. Це все заслуга Дафни, яка зрозуміла, що слоненятам, щоб вижити – замало їжі та затишного вольєру – їм потрібна любов.
Життя у парку вирувало. Одного дня Дафна необачно стала між дорослою слонихою, та її слоненям і та відкинула її, що спричинило серйозну травму. У свої книзі Дафна напише, що у нещасному випадку вона винна сама. Адже не можна ставати між слонихою та її малюком. Проте здивувало її інше.
«За декілька хвилин я відчула бивні слонихи у себе за спиною. Вона хотіла мене підняти. Вона не хотіла мені нашкодити, просто у певний момент злякалася за найдорожче, що у неї є – її слоненя».
Дафна померла у віці 82 років і зараз її справу продовжують її діти.
Так, її дочка Анджела, спочатку покинула Африку і працювала візажистом у Нью- Йорку. Та у віці 32 вона повернулася. «Я відчула, що моє життя тут. І воно має бути саме таким. Наповненим справжнім сенсом та поруч з природою».
Сенс життя не завжди такий, який диктує нам суспільство у якому ми народилися. Іноді варто дослухатися до свого серця.
Цієї неділі, 4 жовтня, ми запрошуємо вас долучитися до акції на захист тварин в Україні. Бо доки хтось вкриває слоненят на ніч ковдрочками, хтось мучить диких та свійських у контактних зоопарках, цирках, а іноді й на власних подвір’ях.
Чекаємо на вас у неділю, о 12:00 на Майдані Незалежності.
Джерела фото та інформації:
https://www.sheldrickwildlifetrust.org/
https://www.nytimes.com/2018/04/17/obituaries/daphne-sheldrick-who-saved-orphaned-elephants-has-died-at-83.html
https://chantecaille.com.ru/rhino-in-the-wild/